niedziela, 10 maja 2015

"Słońce Arizony" Recenzja z konkursu

W tym poście pokażę recenzję, którą pisałam na konkurs w bibliotece publicznej i zdobyłam pierwsze miejsce w mojej kategorii wiekowej ( byłam jedyna w swojej kategorii wiekowej ;) ).

Oto moja recenzja.

Słońce Arizony

„Słońce Arizony” jest moją ulubioną książką Wiesława Wernica. Autor ten napisał cały cykl westernowy, dwudziestotomowy i „Słońce Arizony” należy właśnie do niego.
W „Słońcu Arizony” głównymi bohaterami są: doktor Jan i Karol Gordon - traper i przyjaciel Indian. Akcja powieści dzieje się w 1883 roku w Stanach Zjednoczonych, w Arizonie. W książce występują także: Piotr Carr - explorer, wojownicy Nawachów, dwaj wodzowie Nawachów - Pierzasta Strzała i Czarny Niedźwiedź, Dawid - brat Czarnego Niedźwiedzia, Jerzy Adams - szeryf miasteczka Rainy Valley, Don Pedro Gonzalez - meksykański hacjender hiszpańskiego pochodzenia oraz Inez Gonzalez - córka Don Pedra, Lewis Stone - explorer, wciągnięty w szeregi bandy Słońce Arizony, Tom Lesser, czarny charakter i przywódca bandy nazywany „Wielkim Słońcem”, Jerzy Wilburn, drugi przywódca bandy „Rex”.
Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym doktor Jan na niby uwalnia rabusia Lewisa Stone z niewoli u Nawachów, żeby go śledzić i znaleźć resztę bandy i jej przywódców. Trafiają oni do Rainy Valley i… doktor Jan podsłuchuje tam rozmowę przywódców bandy. Cała książka opowiada o tym, jak doktor Jan i Karol Gordon (z polecenia Biura do Spraw Indian) likwidują bandę rabusiów napadającą na dyliżansy, Indian Nawachów i samotnych wędrowców. W książce podobało się mi, że wodzem Nawachów jest syn Polaka i Indianki. Niesamowite jest również, że tam występuje dziewczynka o kilka lat ode mnie starsza i bierze udział w akcji, a nawet zostaje uwięziona, ta dziewczynka to córka Don Pedra, Inez. Książka jest ciekawa, ponieważ jest tam dużo o Indianach, a ja bardzo lubię Indian.
Przeczytałam tę książkę pięć razy i gorąco zachęcam do jej lektury. W Bibliotece Publicznej Dla Dzieci i Młodzieży w dzielnicy Rembertów w Warszawie można wypożyczyć „Słońce Arizony” i inne książki Wiesława Wernica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz